Bandáže a ortézy - hlava a krk

Výběr kategorie

Krční límce a ortézy se používají u široké škály potíží s bolestí v oblasti krční páteře. Aplikují se pro omezení rozsahu pohybu a kontrolu polohy krční páteře.

Měkké límce méně omezují pohyb, stimulují propriocepsi a působí myorelaxačně na svaly v olbasti krční páteře. 

 

U ortéz semirigidních s pevnější konstrukcí je významnějším prvkem zajištění stabilní polohy krční páteře. Typické  použití je po úrazech nebo po operacích. Stabilizační efekt můžeme zvýšit použitím doplňků pro fixaci hlavy, případně hrudní opěrkou. 

 

 • Měkký krční límec Schanzova typu NT-BAC Qmed

  NT-BAC QmedMěkký krční límec Schanzova typu Měkký krční límec Schanzova typu bez výztuže pro lehké dysfunkce v oblasti krční páteře.

  Kód ZP: 04-5006236
  Více o produktu
 • Měkký krční límec s odnímatelnou výztuhou - typ Florida NT-BAC PLUS Qmed

  NT-BAC PLUS QmedMěkký krční límec s odnímatelnou výztuhou - typ Florida Měkký krční límec zesílený odnímatelnou výztuží pro dysfunkce v oblasti krční páteře.

  Kód ZP: 04-5006237
  Více o produktu
 • Pevný krční límec COLLAR STARK Meyra

  COLLAR STARK MeyraPevný krční límec Krční límec z pevného materiálu typu Philladelphia k imobilizaci krční páteře.

  Kód ZP: 04-5013232
  Více o produktu
 • Ochranná helma Starlight Standard

  Starlight StandardOchranná helma Anatomicky tvarovaná helma pro ochranu celé hlavy. Helma je velmi účinnou prevencí úrazů hlavy převážně u osob s epilepsií, či s mentálním a kombinovaným postižením.

  Kód ZP: Není hrazeno ZP
  Více o produktu
 • Ochranná helma Starlight Secure

  Starlight SecureOchranná helma Anatomicky tvarovaná helma pro ochranu celé hlavy. Helma je velmi účinnou prevencí úrazů hlavy převážně u osob s epilepsií, či s mentálním a kombinovaným postižením.

  Kód ZP: Není hrazeno ZP
  Více o produktu
 • Ochranná helma Starlight Base

  Starlight BaseOchranná helma Anatomicky tvarovaná helma pro ochranu celé hlavy. Ochranná helma je velmi účinnou prevencí úrazů hlavy převážně u osob s epilepsií, či s mentálním a kombinovaným postižením.

  Kód ZP: Není hrazeno ZP
  Více o produktu
Sdílet na:
nahoru